Beton Parlatma Nedir?

BetonParlatma®, HUSQVARNA markalı özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 CRETE COLORS ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Dayanıklı

Beton parlatma yapılan endüstriyel zeminler, silim yapılarak belli bir pürüzsüzlüğe ve parlaklığa ulaştırılarak PROSOCO - CRETE COLORS markalı lityum silikat sıvı yüzey sertleştiriciler ile zeminler yoğunlaştırılarak sertleştirilir. Bundan dolayı dayanıklılığı arttırılır ve kolay deforme olmaz.

Ekonomik

Beton parlatma, uygulama yöntemi olarak diğer endüstriyel zemin kaplama yöntemlerinden daha düşük maliyetlidir.

Tozumaz

Beton parlatma uygulaması yapılan endüstriyel zeminler PROSOCO - CRETE COLORS markalı lityum silikat sayesinde zemin betonlarınız 20 yıl boyunca tozumazlık özelliğine sahip olacaktır.

Kesintisiz İş Akışı

Tozumaz beton uygulamasında kullanılan kimyasallar nano-teknolojik ürünler olduğundan kuruma ve kürlenme süreleri çok kısadır. Uygulama bittikten sonra zemin hizmete sunulabilir. Üretimin durmasına sebep olmaz.

Yüksek Koruma

Betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulaması ile gözenekli beton boşlukları doldurulmuş bir hale getirilerek su, yağ, vb diğer sıvıların zemine nüfuz etmesi belirli bir süre engellenir. Hava geçirimliliği sayesinde beton nefes almaya devam etmektedir.

Düşük Bakım Maliyeti

Tozumaz Beton, Beton Parlatma uygulaması yapılan zeminlerde malzeme tamamen betona nüfuz ettiği için kırılma, kalkma, kabarma, soyulma, çizilme gibi sorunlar kesinlikle yaşanmamaktadır. Bundan dolayı bakım maliyetleri çok düşüktür.

Kolay Temizlik

Beton parlatma uygulaması ile tozumaz hale getirilen zeminlerin bakım ve temizliği kolaydır.

Lastik İzine Son

Beton parlatma uygulaması yapılarak tozumaz hale getirilen zeminlerde forklift lastik izi oluşumu engellenir.

Enerji Tasarrufu

Tozumaz Beton, Beton Parlatma uygulaması ile zemine kazandırılan parlaklık sayesinde ortam aydınlığı artacak ve enerji maliyetleri düşecektir. Beton parlatma uygulaması ile tozumaz hale getirilen, pürüzsüz ve parlatılmış zemin betonları ışık yansımasını arttırarak enerji tasarrufu sağlar.

Çevreci

Beton parlatma uygulaması yapılarak tozumaz hale getirilen zeminlerde çevreye ve sağlığa zararlı kimyasallar kullanılmadığı ve VOC değer sınırları içerisinde kaldığı için projenin LEED ve BREEAM sertifikasına uyumlu olması ve +2 puan kazandırması bu uygulama yönteminin ne kadar çevreci olduğunu göstermektedir.

TOP